Як доглядати за зрізаними гортензіями
Букет гортензій - це чагарник з суцвіттями кулястого вигляду, що складаються з незліченної кількості дрібних квіточок. Особливістю композицій з гортензій вважається витончений та ніжний зовнішній вигляд. Сьогодні букети з них набирають популярності завдяки різноманітності розмірів та кольорів. Квіти зустрічаються білі, рожеві, сині, фіолетові, червоні чи жовті. Флористи використовують у букетах у поєднанні з іншими рослинами: трояндами, ліліями, гвоздиками, або ж у монохромних композиціях, де вони виступають як базовий акцент. Композиції з цих кольорів часто асоціюються з романтичними та ніжними моментами, тому популярні на весіллях, декорі інтер'єру та для подарунків на особливі випадки. Відмінна риса композицій з гортензій – ніжність та крихкість. Вони не переносять протяги та морози, тому не завжди приживаються у садах. При правильному догляді букет буде стояти до двох тижнів, а свіжозрізані рослини здатні радувати око до місяця.
Догляд за букетом гортензій – правила

Назву квітки з давньогрецького філологи перекладають як «бочка з водою». Вже одне це вказує на головне правило догляду за букетом – велика кількість води. Тому недостатній догляд та нестача вологи – базова причина швидкоплинного в'янення.
Зберегти свіжість букета легко, якщо дотримуватися п'яти правил:
- Перший етап – це миття вази. У ємності не повинно бути пилу, бруду, листя, що присохло. Для букета краще вибирати керамічну, скляну і фарфорову посуд, так як у металевих вазах квіткові композиції швидко в'януть. Стебла очищаються від нижнього листя, щоб вони не тягнули сили з квітки і не загнивали від знаходження у воді. Залишають тільки верхні листочки біля суцвіття.
- У вазу наливається води на 2\3 її об'єму. Вода набирається на пару градусів тепліше за повітря в кімнаті. Бажано брати відфільтровану або відстоєну пару днів і додати підживлення. Періодично змінюють воду, а стебла підрізати.
- Переважно крім підрізування навскіс ще й розщепити їх, забезпечивши тим самим збільшення площі вбирання вологи.
- Квітка любить прохолоду, тому букет ставлять далеко від прямих променів у нежаркому місці. Особливий догляд за букетом гортензій у домашніх умовах Досвідчені флористи не обмежуються базовими правилами догляду за гортензією. Вони знають, що кожен букет неповторний і тому вимагає унікального підходу для збереження свіжості.
Обрізання стебел та обприскування квітів
|
Зріз робиться під кутом 45 градусів. При підрізуванні роблять пару поздовжніх надрізів збільшення можливості поглинати поживні речовини. Достатньо зробити надріз діною два сантиметри. Стебла підрізають кожний 1-2 дні. При підрізуванні стебел рослина виділяє клеючу рідину, яка закупорюватиме судини. Щоб уникнути цього, місце зрізу припікається протягом 10-15 секунд. Для цього стебло тримається над вогнем. Раз на кілька днів букет слід обприскувати. |
Добавки у воду для букета гортензій
|
Воду змінюють повністю, а чи не підливають щодня. Підливання порушує кислотний баланс та зменшує період життя квітки. Універсальним підживленням вважається Кризал. Можна додавати цукор (20 грамів на літр), аспірин або активоване вугілля (1 таблетка на 1 літр), лимонну кислоту. Добавки гальмують процес гниття і продовжують свіжість рослин. Підживлення додається щоразу при зміні води. |
Де поставити вазу з букетом
|
Так як гортензія не переносить спеку і сонячні промені, вазу слід ставити в похмурому і прохолодному місці.
|
Як врятувати в'янучу гортензію

Іноді композиція з гортензій починає в'янути передчасно через розмноження у вазі мікробів та мікроорганізмів, тривалого перебування без вологи або на сонці. Негативно впливає і близькість овочів та фруктів, які виділяють у повітря етенілен, що стимулює старіння квітів.
- Перевірте чистоту вази та помийте посуд із милом. Після чого акуратно підріжте квіти.
- Перевірте, чи достатньо квітка одержує води. Якщо букет знаходиться у вазі, переконайтеся, що вода належним чином прохолодна. Якщо вода випарувалася, то наповніть ємність крижаною водою і покладіть туди букет на пару годин, щоб клітини рослини наповнилися вологою. Спочатку рідину поміщають на півгодини суцвіття, а потім підрізають стебло і занурюють його на 1-2 години. Якщо букет був без вологи занадто довго, то йому знадобиться більше часу, щоби ожити.
- Витягнувши квіти і поставивши їх у чисту вазу, оббризкайте з пульверизатора і потім на суцвіття надягніть поліетиленові мішки для створення ілюзії парника. Так квіти вберуть максимальну кількість вологи.
- Додайте підживлення. Флористи застосовують як спеціалізовану, наприклад, Кризал, так і трохи лимонної кислоти. Кризал – це недорога спеціалізована добавка, яка знайдеться у будь-якому флористичному лотку чи магазині садівників. Гортензія любить кисле середовище, проте, якщо переборщити з кількістю кислоти, її суцвіття здатні змінити відтінок.
- Якщо у квітів почало жовтіти листя, спробуйте видалити їх і переконайтеся, що немає листя, зануреного в рідину, оскільки вони можуть загнивати і погіршувати якість води.
- Якщо композиції з'являються зів'ялі квіти, їх потрібно негайно видаляти. Це дозволить зберегти свіжість інших кольорів та продовжити життя букета.
- Перевірте, чи достатньо кольорів світла. Часто, знаючи про нелюбові квітки до прямих променів сонця, вазу ставлять у темний кут. Однак якщо гортензія знаходиться в занадто темному місці, їй може бракувати світла, що призводить до в'янення. Не менш важливо уникати надмірного холоду та протягів. Для гортензії оптимальна прохолодна температура та приміщення зі свіжим повітрям.
Дотримуючись цих рекомендацій, зможете забезпечити правильний догляд за композицією з гортензіями і якомога довше насолоджуватися її красою.
Унікальні квіткові пропозиції